30 czerwca o godzinie 19:00 legendy FC Barcelony rozegrają swój pierwszy mecz na Camp Nou. Rywalem będzie legendarna drużyna Manchesteru United. Celem starcia jest zbiórka pieniędzy na jeden ze szpitali w Barcelonie.

Gotowi do boju! Zespół legend FC Barcelony po kilkudniowych przygotowaniach jest już w pełni gotowy do legendarnego starcia z Manchesterem United. Po kilku meczach w różnych zakątkach świata legendy Dumy Katalonii po raz pierwszy zagrają w Barcelonie, na Camp Nou. Piłkarze, którzy już zakończyli swoje kariery, wrócą do swojego piłkarskiego domu, by w legendarnym meczu zmierzyć się z Czerwonymi Diabłami. Początek tego starcia już dzisiaj o 19:00! 

Zawodnicy, tacy jak RonaldinhoRivaldoKluivertDavids, czy Nadal spotkają się po raz kolejny na murawie. Ostatnimi czasy rozegrali oni mecz w Bejrucie, gdzie mieli okazję zmierzyć się z legendarnym składem Realu Madryt. Dzięki trzem bramkom magika z Brazylii, mowa oczywiście o Ronaldinho, wygrali oni ten mecz 3:2. Dzisiaj mają kolejną szansę do popisu. Na murawie Camp Nou będą podejmować Manchester United. Mecz ten jest rozgrywany charytatywnie w ramach projektu PCCB i wszystkie pieniądze, które uda się uzyskać, zostaną przeznaczone na jeden ze szpitali w BarcelonieSant Joan de Déu.

Pełny skład legend Barcelony, prowadzonych przez Jose Mari Bakero, prezentuje się następująco: 

AngoyGuzmánJuan CarlosPopescuNadalBellettiAnderssonEstebaranzDéhuEdmílsonDavidsGoikoetxeaCarrerasMendietaAmorSimaoRonaldinhoGiuly Julio SalinasEzquerroRivaldo Kluivert.

Goście, którzy będą dowodzeni przez Andy Ritchie to:

Van der GouwPilkingtonBeardsmoreBerbatovBlomqvistBrownDjordjicFortuneJohnsenMartinSahaJi Sung Park, PoborskyRitchieThornleySilvestreAlan SmithDwight Yorke Webber.

Starcie Legend FC Barcelony z Legendami Manchesteru będzie można śledzić na oficjalnej klubowej stronie: fcbarcelona.com

O autorze