Duma Katalonii skorzystała z prawa wykupu zawodnika z Evertonu

Gerard Deulofeu za kwotę 12 milionów euro został dzisiaj odkupiony przez Barcelonę. Prawo takie Katalończycy zagwarantowali sobie podczas transferu zawodnika do Evertonu w 2015 roku. Kontrakt skrzydłowego z wicemistrzem Hiszpanii obowiązuje do czerwca 2019 roku.

O możliwym ruchu Barcy mówiło się już od jakiegoś czasu. Hiszpan miał za sobą bardzo udany sezon w barwach Milanu, co nie uszło uwadze władzom Dumy Katalonii. Dzisiaj, w ostatnim dniu obowiązywania możliwości odkupu, Barcelona zdecydowała się przelać 12 milionów na konto klubu z Liverpoolu i sprowadzić Deulofeu.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy zawodnik zostanie na Camp Nou w kolejnym sezonie. Hiszpan był bowiem sceptycznie nastawiony do transferu i nie widział dla siebie szans na grę w pierwszym zespole. Podczas pierwszych dni presezonu zawodnik ma odbyć rozmowę z Ernesto Valverde, który zdecyduje o przyszłości pomocnika.

Obecnie Deulofeu przebywa w Krakowie, gdzie dzisiaj ze swoją reprezentacją zagra w wielkim finale młodzieżowych mistrzostw Europy z Niemcami. Dopiero od jutra Gerard będzie mógł intensywnie myśleć o swojej przyszłości w bordowo-granatowych barwach.

O autorze