Były wychowanek w wywiadzie dla Cadena Ser wyraził swoje wątpliwości dotyczące wprowadzania młodych adeptów do gry w pierwszym składzie drużyny.

Pedro Rodríguez, od dwóch lat reprezentujący barwy londyńskiej Chelsea, w udzielonym niedawno wywiadzie podzielił się swoimi przemyśleniami na temat obecnej sytuacji w Barcelonie. Jego ocena pracy z młodzieżą nie wypada pozytywnie:

Wielu młodych zawodników opuszcza szeregi klubu. Żałuję, że tak się dzieje, ponieważ powoli zatraca się przez to filozofia przyświecająca naszej akademii. Oczywiście wciąż dojrzewają tam świetni zawodnicy, jednak obecnie ich potencjał nie jest wykorzystywany dla dobra pierwszej drużyny w takim stopniu, jak kiedyś.

Pedro wrócił także wspomnieniami do czasów, gdy jeszcze występował w koszulce blaugrana:

Kiedyś udawało się nam zestawić skład pierwszej drużyny z samych wychowanków; trudno wyobrazić sobie, by teraz sytuacja ta miała się powtórzyć. Wiem, że to niełatwe zadanie – grać dla tak wielkiego klubu, jak Barca lub Real, będąc wychowankiem – jednak wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania i przede wszystkim zaufania.

O autorze