Sprawdź swoją wiedzę na temat Camp Nou! Czy największy stadion w Europie ma przed Tobą jakiekolwiek... ROZWIĄŻ QUIZ
Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Amor: Messi to bestia, zagra jeszcze wiele spotkań w Barcelonie

Wywiady SuperPatsonFCB @04.11.2017 | Przeczytano 280 razy

Źródło: Mundo Deportivo

Dyrektor do spraw relacji instytucjonalnych i sportowych zabrał głos po dzisiejszym meczu z Sevillą.

Po wygranym 2:1 spotkaniu z Sevillą, krótkiego wywiadu do prasy udzielił jeden z dyrektorów Barcelony - Guillermo Amor

Pierwsze pytanie dotyczyło oczywiście jubileuszu Leo Messiego. Argentyńczyk rozegrał dzisiaj spotkanie numer 600 w koszulce BarcelonyAmor, zakochany w futbolu młodzieżowym, nie mógł nie wspomnieć o początkach Leo w Klubie.

600 oficjalnych spotkań jako profesjonalny piłkarz, dokładnie. I wiele więcej jeśli policzymy występy w drużynach młodzieżowych! Upłynęło już wiele czasu odkąd nosi tę koszulkę. Pamiętam jak przychodził tutaj jeszcze jako dziecko, takie małe. Jestem pewien, że zagra jeszcze bardzo dużo spotkań, ponieważ jest silny. Fizycznie to bestia, a na poziomie mentalnym jest wręcz magiczny.

Amor następnie przeszedł do przeciwnika i jego klasy. Wyraził również radość z tego, że do jedenastki powrócił kontuzjowany ostatnio Andres Iniesta oraz rezerwowy Paco Alcacer.

Sevilla to ciężki rywal, dobrze radzi sobie w Lidze Mistrzów. Miała ostatnio problemy w lidze, ale to wielka drużyna. Dzisiaj zagrali dobrze, ciekawie operowali piłką, na pewno będą wysoko w tabeli na koniec sezonu.

Są drużyny, które zdają się cały czas grać tym samym składem. Ja lubię jednak, kiedy każdy czuje się ważny i żeby każdy zdobywał minuty. W tak długim sezonie potrzebować będziemy każdego. To świetnie, że dzisiaj okazję będzie miał Alcacer, wraca także Iniesta. Uważam, że Paco jest bardzo szczęśliwy, podobnie jak my. Kiedy zawodnik dostaje mało szans, to normalne, że kiedy coś mu wychodzi, cieszysz się bardziej. Jestem pewny, że to dla niego wielki dzień.

Na koniec Guillermo podjął temat podsumowania dzisiejszego meczu.

To było dla nas bardzo ważne, by wygrać to spotkanie przed przerwą reprezentacyjną. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo i że będzie trzeba walczyć o dobry wynik do ostatniej minuty. W pierwszej połowie mieliśmy 2,3,4 sytuacje, które powinniśmy wykorzystać, ale tak się nie stało. Graliśmy poważnie, dobrze broniliśmy.

Czy coś mnie martwi? Suarez cały czas jest pod grą, Messi także zawsze ma okazje, Alcacer zdobył dwie bramki, Deulofeu także miał okazje. Najgorzej jest wtedy, kiedy nie masz sytuacji do zdobycia gola, a to nie jest nasz przypadek.

Źródło: Mundo Deportivo, SPORT

Tagi: Amor, Barca, fc barcelona, FCB, Guillermo, Hiszpania, La liga, Sevilla, Wywiady