Uważasz, że pamiętasz wszystkie wydarzenia związane z FC Barceloną, które miały miejsce w 2015... ROZWIĄŻ QUIZ
Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

FC BARCELONA - REAL MADRYT

30.07.2017, godzina 01:30 miejsce: Hard Rock Stadium, Miami, FL, sędzia spotkania: Marrufo J., widzów: 66014

Źródło: Sky

Barca pokonała w Miami Real Madryt 3-2, kończąc tym samym International Champions Cup z kompletem zwycięstw.

Ponad 66 tysięcy kibiców zgromadzonych na Hard Rock Stadium w sobotę czekało na pierwszą bramkę zaledwie trzy minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Lionel Messi. W siódmej było już 2-0 dla Katalończyków, a do siatki trafił Ivan Rakitic, wykorzystując podanie Neymara.

Jednak później Real zabrał się za odrabianie strat. Kontaktowego gola udało się zdobyć Mateo Kovacicowi w 14. minucie. W 36. Chorwat zanotował asystę, a do wyrównania doprowadził Marco Asensio. Zwycięska dla Barcelony bramka padła pięć minut po zmianie stron, a jej strzelcem był Gerard Pique, ponownie po podaniu Neymara.

Brazylijczyk odegrał ważną rolę w trzech zwycięstwach Katalończyków w towarzyskim turnieju w USA. Wcześniej Barcelona wygrała z Juventusem 2-1 i Manchesterem United 1-0, a Neymar strzelił wszystkie trzy gole. Tym bardziej będzie go brakować kibicom wicemistrza Hiszpanii, jeśli rzeczywiście - jak spekulują media - odejdzie do Paris Saint-Germain za 222 miliony euro.

"Dla mnie on jest wciąż piłkarzem Barcelony i liczymy na niego. Nie chcę brać udziału w żadnych spekulacjach" - skwitował trener Ernesto Valverde.

Real i Barcelona zmierzą się w sierpniu dwukrotnie w Superpucharze Hiszpanii. Ligowe El Clasico w tym sezonie zaplanowane są na 20 grudnia 2017 i 6 maja 2018 roku.

"Jesteśmy w dobrej formie fizycznej, wygrywamy, ale wciąż musimy poprawić kilka błędów. Cieszymy się ze zwycięstwa. Mecz musiał podobać się kibicom, bo było wiele okazji podbramkowych, ale my trochę cierpieliśmy z powodu upału i dużej wilgotności powietrza" - przyznał Sergio Busquets.

Obydwa zespoły rozegrały towarzyski mecz po raz pierwszy od 1991 roku, a dopiero po raz drugi poza granicami Hiszpanii. Wcześniej oba zespoły zmierzyły się w Wenezueli w 1982 roku.

Źródło: Sport.Interia.pl

Tagi: Barca, El Clasico, fc barcelona, FCB, ICC, Klasyk, La liga, Madryt, Real