Sprawdź swoją wiedzę o Klubowych Mistrzostwach Świata! ROZWIĄŻ QUIZ
Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Saúl Ñíguez

Biografia
Urodzony w Elche Saul przeniósł się do Atletico w 2008 roku w wieku 14 lat. Wcześniej grał w młodzieżowych drużynach odwiecznego rywala, Realu. Seniorski debiut w futbolu zanotował w sezonie 2010/11, grając 10 kwietnia w wygranym przez rezerwy klubu 3:1 meczu z Extremadura UD w trzeciej klasie rozgrywkowej.

Latem 2011 roku Saul dołączył do pierwszego zespołu w trakcie przygotowań przedsezonowych. 10 lipca Hiszpan strzelił dwa gole w wygranym aż 19:1 sparingu przeciwko CD Arcangel.

8 marca 2012 roku, w wieku zaledwie 17 lat i 108 dni, Saul zanotował oficjalny debiut w pierwszym zespole Atletico, grając ostatnie sześć minut w spotkaniu Ligi Europy przeciwko Besiktasowi (3:1). Po raz drugi wystąpił 20 września, ponownie jako zmiennik w Lidze Europy, tym razem w starciu z Hapoelem Tel-Aviv, trzy dni później po strzeleniu zwycięskiego gola dla Atletico B w derbach z Realem Madryt (2:1).

Debiut w La Liga Saul zaliczył 21 kwietnia 2013 roku, rozgrywając dwie minuty w wygranym 1:0 spotkaniu z Sevillą. Ponownie z ławki, Hiszpan drugi mecz rozegrał dwa tygodnie później przeciwko Deportivo La Coruna (0:0).

21 lipca 2013 roku trafił na roczne wypożyczenie do Rayo Vallecano. Po powrocie do Atletico, zawodnik wziął udział w obu spotkaniach przeciwko Realowi Madryt w Superpucharze Hiszpanii 2014.

W derbach Madrytu 7 lutego 2015 roku, Saul po zaledwie 10 minutach zastąpił na murawie kontuzjowanego Koke i strzelił drugą bramkę dla swojego zespołu efektownymi nożycami. Ostatecznie Colchoneros wygrali 4:0.

Statystyki rozgrywek
Lp. Rozgrywki Suma Wyjściowa jedenastka Zszedł w trakcie meczu Wszedł z ławki Minuty na boisku Zdobyte gole Asysty Żółte kartki Czerwone kartki po drugiej żółtej Bezpośrednie czerwone kartki