Jak wiele wiesz na temat obecnego trenera Barcy - Luisa Enrique? Czy ten wybitny szkoleniowiec jest... ROZWIĄŻ QUIZ
Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!
Biografia
Atletico Madryt

Koke urodził się w Madrycie. W wieku ośmiu lat dołączył do młodzieżowej drużyny Atletico, natomiast debiut w pierwszym zespole zanotował 19 września 2009 roku, zmieniając w drugiej połowie Paulo Assunção w przegranym 2:5 meczu z FC Barceloną. W tamtym sezonie wystąpił jeszcze w trzech spotkaniach.

Pierwszego ligowego gola w barwach Atletico, Koke strzelił 26 lutego 2011 roku przeciwko Sevilli - wówczas wykorzystał podanie od Diego Forlana i głową strzelił na 1:1 (końcowy wynik 2:2). Pierwszy pełny sezon zakończył z 17 rozegranymi spotkaniami na koncie i dwoma golami (drugiego strzelił w meczu z Espanyolem - 2:2). Drużyna z kolei zajęła siódme miejsce i zakwalifikowała się do Ligi Europy.

W kampanii 2011/12 Koke ponownie był bardzo ważną postacią w środkowej strefie Atletico po tym, jak Gregorio Manzano na ławce trenerskiej zastąpił Diego Simeone. 29 kwietnia 2012 roku strzelił pierwszą bramkę w tamtych rozgrywkach, otwierając wynik zremisowanego ostatecznie meczu z Betisem (2:2). W europejskich rozgrywkach Hiszpan zagrał w 13 spotkaniach, w tym pełne 90. minut w wygranym 3:0 finale przeciwko Athletikowi Bilbao.

W wieku zaledwie 21 lat, Koke rozpoczął 38 z 48 możliwych spotkań w sezonie 2012/13 i strzelił trzy gole. Ponadto rozegrał 112 minut w finale Copa del Rey przeciwko Realowi Madryt, który ostatecznie zakończył się triumfem jego zespołu na Santiago Bernabeu.

1 września 2013 roku Koke strzelił premierowego gola w kolejnym sezonie, ustalając wynik meczu na 2:1 w starciu z Realem Sociedad. Jego forma w październiku pozwoliła mu zdobyć statuetkę dla najlepszego piłkarza tego miesiąca w całej lidze, natomiast nagrodę dla najlepszego menedżera zgarnął Diego Simeone. 3 marca 2014 roku jego gol pozwolił Atletico zremisować w derbach Madrytu przeciwko Realowi.

9 kwietnia 2014 roku Koke po raz pierwszy w karierze strzelił gola w Lidze Mistrzów - miało to miejsce w ćwierćfinale przeciwko FC Barcelonie, co ostatecznie pozwoliło awansować Colchoneros do półfinału po raz pierwszy od 1974 roku. Sezon zakończył z drugim najlepszym wynikiem w lidze pod względem asyst (14) oraz z drugim miejscem w plebiscycie dla najlepszego ofensywnego pomocnika w całym sezonie.

25 czerwca 2014 roku Koke podpisał nowy, pięcioletni kontrakt z Atletico. Hiszpan został wybrany najlepszym piłkarzem meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Malmö FF, który odbył się 4 listopada 2014 roku, a druga bramka była jego autorstwa. 18 marca, w 1/8 finału Ligi Mistrzów, klub z Madrytu walczył z Bayerem Leverkusen w rzutach karnych; uderzenie Koke została obronione przez Bernda Leno, lecz ostatecznie to mistrzowie Hiszpanii awansowali do kolejnej rundy.

Reprezentacja

Koke jest reprezentantem dorosłej kadry Hiszpanii od Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku, rozgrywając w tym turnieju trzy spotkania. Ponadto bronił barw każdej młodzieżowej drużyny, począwszy od zespołu U16.

Statystyki rozgrywek
Lp. Rozgrywki Suma Wyjściowa jedenastka Zszedł w trakcie meczu Wszedł z ławki Minuty na boisku Zdobyte gole Asysty Żółte kartki Czerwone kartki po drugiej żółtej Bezpośrednie czerwone kartki