Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Argentyna wygrywa z Rosją, Messi wraca do Barcelony

Reprezentacje SuperPatsonFCB @11.11.2017 | Przeczytano 364 razy

Źródło: SPORT

Albicelestes wygrali w Moskwie 1:0 oficjalnie inaugurując tym samym arenę w stolicy Rosji.

Jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów towarzyskich kadr narodowych, jakie zostały zaplanowane na dzisiaj, była konfrontacja Rosji z Argentyną. Dla naszych sąsiadów był to mecz o tyle ważny, że rozegrany miał być na Łużnikach - zmodernizowanym na potrzeby mistrzostw świata obiekcie w Rosji, dla którego był to pierwszy mecz po renowacji.

Od pierwszych minut Rosjanie skupili się głównie na defensywie. Podopieczni Jorge Sampaolego z każdą minutą rozkręcali się coraz bardziej, chociaż nie wystarczyło to do uzyskania choćby minimalnego prowadzenia do przerwy. Najlepsze sytuacje do zdobycia bramki miał Sergio Aguero - dwukrotnie jego uderzenie wyłapał bramkarz reprezentacji Rosji.

Drugą połowę świetnie mogli rozpocząć gospodarze - w 56. minucie oko w oko z Romero stanął Glushakov, jednak lepszy w tym pojedynku okazał się były bramkarz Manchesteru United. Zwycięską bramkę zdobył na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wspomniany już Aguero, który wykorzystał dobre zagranie Pavona. Asystę drugiego stopnia zaliczył Messi, który rozegrał całe 90 minut.

Dla Argentyńczyka był to jedyny mecz podczas listopadowego zgrupowania. Jeszcze przed jego rozpoczęciem Jorge Sampaoli zadecydował, że da odpocząć Messiemu w meczu z Nigerią. Tym samym piłkarz Barcelony może wrócić do Hiszpanii i przygotowywać się do spotkania z Leganes, które będzie miało miejsce dokładnie za tydzień.

Warto zwrócić także uwagę, że 140. mecz w koszulce Argentyny rozegrał Javier Mascherano. Przed nim znajduje się już tylko Javier Zanetti, które narodowe barwy reprezentował 143 razy.

Źródło: Barca.pl

Tagi: Argentyna, Barca, fc barcelona, FCB, Leo, Messi, Reprezentacje