Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Neymar trafia po 1021 minutach

Statystyki SuperPatsonFCB @11.01.2017 | Przeczytano 394 razy

Źródło: Sport

Brazylijczyk dzisiejszym trafieniem z rzutu karnego zażegnał passę bez strzelonej bramki.

W ostatnich miesiącach Neymar był najbardziej krytykowanym piłkarzem z tridente MSN. Brazylijczyk zdawał się być pod formą, podejmował nie do końca zrozumiałe decyzje o wdawaniu się w niepotrzebne dryblingi z piłkarzami. Mało kto zwracał uwagi na asysty, bo ogólny obraz gry byłego zawodnika Santosu wyglądał słabo. Napastnika rozlicza się z bramek, a tej Neymar nie mógł strzelić przez 1021 minut.

Ostatnim spotkaniem, kiedy Brazylijczyk zdobył bramkę w oficjalnym spotkaniu był mecz przeciwko Manchesterowi City w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów (4:0). Miało to miejsce 10 października. Od ostatniej bramki w lidze minęło jeszcze więcej czasu, bo zdobył ją osiem dni wcześniej w przegranym 3:4 meczu z Celtą.

Nieporadność w Barcelonie nie przełożyła się na płaszczyznę reprezentacyjną. Tam Neymar bramkę zdobyć potrafił - 10 listopada zdobył gola na 2:0 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata 2018 przeciwko Argentynie. Był to dla niego 50. gol dla reprezentacji Brazylii. W końcu nadeszło i trafienie w klubie - nie było ono jednak spotkaniem oficjalnym. W rozgrywanym 13 grudnia meczu towarzyskim z Al-AhliNeymar wykorzystał podanie Rafinhi i zdobył gola na 3:0 (ostatecznie po pół godzinie zszedł z boiska, razem z pozostałymi członkami tridente MSN, a mecz zakończył się wygraną 5:3).

Ostatecznie passa 1021 minut bez bramki w oficjalnym meczu Barcelony dobiegła końca w dzisiejszym, wygranym 3:1, meczu z Athletikiem Bilbao. Brazylijczyk zdobył bramkę na początku drugiej połowy wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na samym sobie.

Tagi: Barca, Copa del Rey, fc barcelona, FCB, Hiszpania, klub, Neymar, Statystyki