Z okazji ostatniego dnia okienka transferowego mamy dla Was test z wiedzy na temat ruchów... ROZWIĄŻ QUIZ

REAL MADRYT - FC BARCELONA

16.08.2017, godzina 23:00 miejsce: Estadio Santiago Bernabéu, sędzia spotkania: Sanchez M.

Źródło: Barca.pl

Real Madryt pokonał Barcelonę 2:0 i zdobył Superpuchar Hiszpanii.

Po porażce 1:3 w pierwszym meczu przed własną publicznością, FC Barcelona jechała na Santiago Bernabeu, by powalczyć o zdobycie Superpucharu Hiszpanii, co już na starcie wydawało się mission impossible. Ostatecznie taką się właśnie okazało.

Po szybkiej bramce Asensio w 4. minucie stało się jasne, że Katalończycy raczej nie będą w stanie powalczyć o triumf. Fatalną pierwszą połowę zwieńczył gol Benzemy. Choć druga połowa wyglądała już lepiej (poprzeczka Messiego i słupek Suareza), Katalończycy nie zdołali zdobyć choć jednej bramki.

Barcelona w sezon wchodzi dwiema porażkami w Klasyku - teraz może być już tylko lepiej. Zachęcamy do zapoznania się z zapisem relacji LIVE.

Zapis relacji LIVE:

90+3' - koniec meczu. Superpuchar wędruje w ręce Realu Madryt.

90' - Tym razem prawą stroną atakuje Vazquez, piłka przechodzi wszystkich zawodników, a akcję zamyka Marcelo. Strzał z woleja ląduje w trybunach. Sędzia do meczu dorzuca trzy minuty.

89' - Żółta kartka dla Luisa Suareza, który zatrzymywał przy wyjściu do kontrataku Casemiro

88' - drugie już ofensywne wejście Theo Hernandeza lewą stroną, jednak znów dogranie w pole karne pozostawia wiele do życzenia.

87' - Od kilku minut Luis Suarez wyraźnie utyka. Urugwajczykowi coś "strzyknęło" w kolanie podczas sprintu z Varanem. Oby nie było to nic poważnego. Póki co El Pistolero pozostaje na placu gry, wszystko wskazuje na to, że dotrwa do końca.

83' - Campeones, campeones na trybunach Santiago Bernabeu.

82' - warty uwagi, odważny rajd Deulofeu na bramkę Navasa. Wywalczył on dla swojej drużyny rzut rożny, jednak po dośrodkowaniu z tego stałego fragmentu nikt nie zdołał doskoczyć do futbolówki.

80' - Ostatnia zmiana w Realu i kolejny debiut. Dani Ceballos, o którego walczyła także Duma Katalonii, zmienia Kroosa.

77' - kończy swój mały jubileusz (200. spotkanie) Jordi Alba - jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, zawodnik tego dwumeczu po stronie Barcy. W jego miejsce Lucas Digne.

74' - Debiut także w zespole Los BlancosTheo Hernandez zmienia Marco Asensio - strzelca pięknej bramki na 1:0.

73' - Rakitić wchodzi w pole karne i uderza, jednak strzał zablokowany. Po chwili niecelny strzał Deulofeu.

72' - Udział w meczu kończy Andre Gomes, na Santiago Bernabeu melduje się Gerard Deulofeu.

71' - CO ZA OKAZJA! Najpierw Suarez podał w uliczkę do Roberto, a ten zbyt lekko uderzył, a później po strzale Messiego Urugwajczyk zdecydował się dobijać piłkę szczupakiem. Słupek.

70' - Real spokojnie wymienia piłkę na połowie Barcelony

66' - dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, z piłką mija się Keylor Navas, jednak będący za nim Luis Suarez nie potrafił skierować piłki do bramki.

64' - posiadanie piłki - 56% do 44% dla Realu Madryt. Symboliczne. Tymczasem dobrą piłkę z lewej strony w pole karne zagrał Alba, jednak nie zdążył do niej Roberto.

62' - zmiana w Realu Madryt. Na boisko wchodzi uwielbiany przez kibiców Barcelony Casemiro; schodzi Mateo Kovacić.

59' - Semedo poradził sobie z Marcelo i posłał piłkę w pole karne. Uderzenie Suareza (bardziej trącenie piłki) ląduje w rękawicach Navasa.

57' - Semedo bardzo ładnie zagrał na skrzydło do Roberto, ten dośrodkował w pole karne, a po błędzie Varane'a do strzału doszedł Suarez. Niestety uderzenie zostaje zablokowane. Chwilę później do podania od Messiego nie zdążył Alba.

55' - tym razem w pole karne gości wszedł Benzema, który nieoczekiwanie postanowił uderzyć na bramkę. Instynktownie broni Ter Stegen.

52' - Ależ było blisko! Real popełnił błąd w obronie, w pole karne wszedł Leo Messi, jednak jego strzał trafił w poprzeczkę. Szkoda!

50' - mamy debiut w BarcelonieNelson Semedo zmienia będącego w bardzo słabej formie Gerarda PiqueBarcelona wraca więc do gry z czterema obrońcami.

48' - traci piłkę w akcji ofensywnej Suarez i... stanął. Nie ruszył nawet o milimetr, by wracać za akcją. Chwilę później Urugwajczyk chciał dograć wzdłuż bramki, ale piłkę zatrzymał Navas.

46' - Od środka Real, gramy!

45' - Do przerwy Real prowadzi z fatalną Barceloną 2:0.

43' - Benzema sam przedarł się środkiem boiska i uderzył na bramkę, jednak piłka poszła w trybuny.

40' - strzał Vazqueza łapie Ter Stegen.

39' - Karim Benzema. Zabawa Realu Madryt z Barceloną kończy się bramką dla gospodarzy. Bardzo dobre zagranie z lewej strony, Francuz uprzedził wybitnie biernego Umtitiego i nieszczęście gotowe.

33' - VAZQUEZ! Słupek ratuje Ter Stegena. Fatalne wyprowadzenie piłki Javiera Mascherano.

31' - Znów Vazquez na lewej stronie, tym razem zagrywa do Benzemy, jednak w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny zagrywa Pique.

30' - Fenomenalnie Marcelo zagrywa na skrzydło do Lucasa, ten wystawia piłkę Kroosowi, jednak strzał Niemca przechodzi obok bramki.

28' - Bez zagrożenia z rzutu wolnego - Carvajal wybił piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika pozostawiało jednak sporo do życzenia.

27' - A komentujący mecz Pan Leszek Orłowski stwierdził, że być może Barcelona kupi jakiegoś stopera. Jeśli okienko potrwałoby do końca października - szansa by była. Tymczasem Barcelona będzie miała okazję z rzutu wolnego.

25' - znów niebezpieczna akcja ze strony Realu Benzema ściągnął na siebie uwagę dwóch obrońców i wystawił piłkę Asensio, jednak strzał został zablokowany.

20' - w odpowiedzi Marcelo i Lucas Vazquez dośrodkowują w pole karne, jednak obrońcy nienagannie sobie radzą.

19' - Grający dzisiaj 200. mecz w barwach Barcelony Jordi Alba zagrywa przed bramkę w stronę Messiego, jednak obrońcy Realu wybijają piłkę. Barca zaczyna zaznaczać swoją obecność na murawie.

16' - Messi jakby wiedział, że na kolegów dzisiaj liczyć nie może, postanowił sam wziąć sprawy w swoje ręce - i od razu Katalończycy zagościli w polu karnym Navasa. Niestety Kostarykanin odbił piłkę zagraną przez Argentyńczyka. Drybling jednak - chapeaux bas.

13' - Messi z głębi pola zagrywa do Gomesa - akcja przerwana. Portugalczyk przyjmował piłkę ręką.

11' - Pierwsza poważna akcja Barcelony - Suarez wszedł w pole karne oszukując przy tym Ramosa i zagrał wzdłuż bramki, jednak tam nie było żadnego piłkarza w bordowo-granatowej koszulce. Za chwilę Urugwajczyk znów uderzał po podaniu Mascherano, ale wysoko ponad bramką.

8' - Kibice na stadionie protestują przeciwko sędziowaniu - białe chusteczki poszły w ruch. Tymczasem dośrodkowanie Realu z rzutu wolnego nie przynosi efektu.

6' - Na pocieszenie możemy dodać, że ta bramka nic w dwumeczu nie zmienia. Barcelona wciąż potrzebuje trzech bramek do zdobycia Superpucharu - tak jak było przed bramką Asensio.

4' - Gol dla Realu Madryt. Marco Asensio popisuje się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego. Real - Barcelona 1:0.

2' - Ależ świetna sytuacja dla gospodarzy. Asensio popędził lewą stronę i zagrał w pole karne, jednak strzał Modricia zablokowany przez obrońcę Barcy.

1' - Od środka zaczęła Barcelona!

22:56 - Fenomenalna atmosfera na Santiago Bernabeu, piłkarze obydwu drużyn wychodzą na murawę.

#REMUNTAREM!

22:45 - Najpopularniejszy hashtag na Twitterze przed Klasykiem? Niezmiennie... #BartomeuDimiteYa. A najzabawniejsze w całej sytuacji jest to, że Josep Vives, członek zarządu, stwierdził, że cała akcja jest napompowana przez ludzi z Afryki i Francji. Bo grunt to dobre podejście...

22:24 - Graficzne przedstawienie ustawienia Barcy.

22:20 - "Valverde oszalał", "ktoś tu zapomniał, że nie trenuje już Bilbao, które zawsze na Bernabeu jechało jak na ścięcie" - mniej więcej takie komentarze dominują wśród hiszpańskich kibiców po ogłoszeniu składu na mecz. A jakie są Wasze opinie?

21:53 - Odpowiada Valverde. Oto jedenastka Barcelony!

Ter Stegen - Umtiti, Pique, Mascherano - Alba, Busquets, Roberto - Andre Gomes, Rakitić - Suarez, Messi

21:50 - ZNAMY SKŁAD REALU MADRYT!

Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kovacić, Kroos, Modrić - Vazquez, Benzema, Asensio

21:20 niespełna półtorej godziny do rozpoczęcia meczu. Większość mediów jest pewna dwóch zmian - Sergi Roberto ma zastąpić Iniestę, zaś Denis - DeulofeuNelson Semedo raczej nie zadebiutuje od pierwszej minuty. - Ernesto Valverde nie chce rzucać piłkarza na głęboką wodę i starcie na Bernabeu.

20:26 - Jeśli ktoś liczy, że w tym momencie trwają intensywne negocjacje transferowe z przedstawicielami choćby Borussii Dortmund czy Liverpoolu, to musimy Was zmartwić. Najważniejsze osoby z Klubu zjawią się bowiem dzisiaj na Santiago Bernabeu, by... wspierać zespół. Pełna delegacja będzie składać się z BartomeuMestreBordasaMoixaSolera, FernandezaSegury oraz Sanllehiego.

19:45 - "Nie da się być obojętnym, 5 meczów! Kara wydaje się być przesadzona i śmieszna, to można nazwać prześladowaniem!". Czyje to słowa? Zgadliście... Tak na Instagramie sytuację z podtrzymaniem kary przez Komitet Apelacyjny skomentował Cristiano Ronaldo.

18:51 - Radio COPE w swojej audycji podało, że Ernesto Valverde planuje zrobić "sporo" zmian w wyjściowej jedenastce względem spotkania na Camp Nou. Kogo Twoim zdaniem wystawi Bask?

18:35 Tak prezentuje się kadra Realu na dzisiejsze starcie. Z powodu zawieszenia nie zagra Ronaldo, natomiast do składu wraca Modrić.

Bramkarze: Navas, Casilla i Luca
Obrońcy: Carvajal, Ramos, Varane, Nacho, Marcelo i Theo
Pomocnicy: Kroos, Casemiro, Modrić, Asensio, Isco, Kovačić i Ceballos
Napastnicy: Bale, Benzema oraz Lucas Vázquez.

17:57 Ostatnie pięć klasyków na Santiago Bernabeu, to trzy zwycięstwa Barcelony. Tylko jedno dałoby jednak zwycięstwo w dwumeczu - 4:0 z sezonu 2015/16. Inne mecze wygrywane były w stosunku 4:3 i 3:2. Dwukrotnie wygrali Los Blancos - 2:1 oraz 3:1. Jak będzie dzisiaj?

17:12 - Jak prezentuje się kadra Dumy Katalonii na dzisiejsze spotkanie? Wiemy przecież, że z powodu kontuzji zabraknie Andresa Iniesty.

• Bramkarze: Ter Stegen, Cillessen
  • Obrońcy: Semedo, Pique, Mascherano, Alba, Digne, Aleix Vidal i Umtiti
  • Pomocnicy: Rakitić, Busquets, Denis Suarez, Sergi Roberto, Andre Gomes i Alena
  • Napastnicy: Luis Suarez, Messi, Paco Alcacer i Deulofeu

[Cały artykuł TUTAJ]

16:20 - Komitet Apelacyjny podtrzymał karę dla Cristiano Ronaldo i tym samym Portugalczyk nie weźmie udziału w pięciu kolejnych meczach Realu Madryt. Przypominamy, że tak wysoka kara dla 32-latka spowodowana jest odepchnięciem arbitra po tym, gdy ten pokazał mu czerwoną kartkę.

Sankcje mogą zostać nałożone również na Zidane'a, który publicznie skrytykował pracę sędziów.

16:05 - Co na temat rewanżowego starcia o Superpuchar myśli Maciej Iwański, komentator TVP?

Rewanż jest na Bernabeu, Real na dziś ma wszystko poukładane optymalnie - nie licząc oczywiście zawieszenia Ronaldo, ale to nie jest aż tak wielki kłopot jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu - więc naturalnie faworytem jest drużyna Zidane'a.

Cały wywiad TUTAJ.

Na temat Superpucharu Hiszpanii wypowiedzieli się także Tomasz Ćwiąkała oraz Piotr Laboga. Z ich opiniamii możecie zapoznać się TUTAJ.

15:10 - Jaki wynik dzisiejszego spotkania typują bukmacherzy?

• Końcowy triumf Realu (1.10)
  • Końcowy triumf Barcy (5.20)

Jak natomiast typowali nasi redaktorzy? Odpowiedź w zapowiedzi meczu, którą znajdziecie TUTAJ.

14:00 - Co na temat dzisiejszego meczu mieli do powiedzenia trenerzy Barcy i Realu?

Zinédine Zidane:

Wszystko się może zdarzyć, w futbolu nigdy dwumecz nie jest rozstrzygnięty po pierwszym spotkaniu. Musimy dobrze zagrać i dać z siebie wszystko. Barcelona jest klasową drużyną i może wykorzystać każdy moment słabości, co do tego nie ma wątpliwości.

[Cała konferencja TUTAJ]

Ernesto Valverde:

Będziemy musieli jak najszybciej stworzyć sobie okazję do zdobycia bramki, ale musimy mieć też na uwadze, by jej nie stracić. Oczywiście, że wierzę w odwrócenie losów dwumeczu.

13:00 - Wielki rewanż już za dziesięć godzin! Jak prezentują się przewidywane składy? Sprawdźmy! [Całość TUTAJ]

Tagi: Barca, El Clasico, fc barcelona, FCB, Klasyk, LIVE, Real, relacja, Superpuchar