Sprawdź, ile wiesz o karierze Carlesa Puyola! ROZWIĄŻ QUIZ

FC BARCELONA - PSG

08.03.2017, godzina 20:45 miejsce: Camp Nou, sędzia spotkania: Deniz Aytekin, widzów: 96290

Źródło: Mundo Deportivo

Barcelona pokonała na Camp Nou PSG 6:1 i została pierwszą drużyną w historii, która odrobiła porażkę 0:4!

Spotkanie rozpoczęło się najlepiej jak tylko mogło, bowiem Barcelona objęła prowadzenie już w trzeciej minucie. Niezdecydowanie Trappa wykorzystał Luis Suarez, który przeskoczył Layvina Kurzawę i głową skierował piłkę do siatki. Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości, czy piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową, technologia Goal Line z pewnością je rozwiała. Minuty mijały, a Katalończycy wciąż atakowali. W 9. minucie doszło do pierwszej kontrowersji - piłka po wstrzeleniu w pole karne trafiła w rękę Thiago Silvy, jednak sędzia nie zdecydował się podyktować jedenastki. Niedługo później przy wślizgu futbolówkę ręką zagrał Mascherano, jednak i tym razem nie było rzutu karnego. W kontrowersjach 1:1, jednak prawdę powiedziawszy, arbiter spokojnie wybroni się z tych sytuacji. Gospodarze wciąż dominowali - w 18. minucie mogło być 2:0, jednak świetny strzał z dystansu Neymara przeszedł centymetry od okienka bramki Trappa. Obraz meczu, rzecz jasna, nie zmieniał się - goście przyczajeni byli na kontrataki. Na szczęście w pierwszej połowie udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę - po kuriozalnym zamieszaniu w polu karnym piłkę do własnej siatki skierował Kurzawa. Do przerwy połowa strat z Paryża była więc odrobiona!

Druga połowa rozpoczęła się w podobny sposób, jak pierwsza, mianowicie od zdobycia bramki na 3:0. W polu karnym faulowany był Neymar, a arbiter po naradzie z asystentem podyktował jedenastkę. Tę pewnie egzekwował Messi. Sytuacja paradoksalnie wyglądała bardzo dobrze - 40 minut na zdobycie jednej zaledwie bramki gwarantującej dogrywkę. Niestety od tego momentu goście zaczęli grać nieco odważniej. O ile w pierwszej sytuacji Cavani uderzył jeszcze w słupek, o tyle w 62. minucie już się nie pomylił. Atomowy strzał pod poprzeczkę bramki Ter Stegena przesądził o tym, że to mistrz Francji cieszyć się będzie z ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Katalończycy próbowali jeszcze nawiązać walkę w tym dwumeczu, jednak widać było, że bramka Cavaniego wiara piłkarzy Luisa Enrique znacząco spadła. Próby były, choćby te Messiego, jednak nic nie chciało wpaść do siatki. Na kilka minut przed końcem meczu fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Neymar, który niedługo potem trafił z rzutu karnego. W ostatniej już akcji spotkania awans Barcelonie do ćwierćfinału po stałym fragmencie zapewnił Sergi Roberto.

Źródło: Tekst własny