W pierwszym meczu na Camp Nou w sezonie ligowym 2015/16, FC Barcelona zmierzy się z Malagą.... ROZWIĄŻ QUIZ
Biografia
W 2010 roku Munir został wypożyczony z Atlético Madryt do Rayo Majadahonda i przez kolejny rok występów w jednym z juniorskich zespołów zdobył 32 bramki w 29 występach. Swoją grą przyciągnął uwagę wielu europejskich klubów, w tym m.in. Realu Madryt i Manchesteru City, ostatecznie jednak latem 2011 roku trafił do akademii piłkarskiej FC Barcelony.

Podczas swojego debiutu w rozgrywkach Ligi Młodzieżowej UEFA Munir strzelił dwie bramki Ajaksowi. Później trafiał także m.in. w starciach z Milanem oraz København. Rozgrywki zakończył z dorobkiem 11 goli w 10 meczach, zdobywając dwa gole także w spotkaniu finałowym z Benfiką. 3 lutego 2014 roku przedłużył swój kontrakt z klubem do czerwca 2017 roku.

Po tym jak spędził na ławce spotkania z Tenerife i Deportivo La Coruña, 1 marca 2014 roku Munir zadebiutował w barwach Barcelony B podczas wygranego 2:1 spotkania ligowego z Mallorką, zmieniając w 72. minucie Sandro Ramíreza. Pierwszego gola dla drużyny rezerw zdobył 19 kwietnia tego samego roku w wygranym 2:1 meczu z Gironą.

24 sierpnia 2014 roku Munir oficjalnie zadebiutował w pierwszym zespole Barcelony podczas wygranego 3:0 ligowego meczu z Elche. Podczas debiutu wyszedł w podstawowym składzie, a także zdobył bramkę na 2:0 i w 67. minucie został zmieniony przez Pedro.

Munir urodził się w Hiszpanii, jednak jego rodzice pochodzą z Maroka, dzięki czemu był on uprawniony do reprezentowania obu tych krajów. Ofertę finansową złożył też Katar, których chciał nakłonić Munira do przyjęcia katarskiego obywatelstwa i gry w barwach gospodarzy podczas organizowanych w tym kraju Mistrzostw Świata 2022.

29 sierpnia 2014 Munir otrzymał pierwsze powołanie do prowadzonej przez Alberta Celadesa kadry Hiszpanii do lat 21 na wrześniowe spotkania z Węgrami i Austrią. W związku z kontuzją Diego Costy selekcjoner reprezentacji seniorskiej Vicente del Bosque zdecydował się jednak przesunąć Munira do prowadzonej przez siebie kadry, która miała 8 września rozegrać mecz eliminacji do Mistrzostw Europy 2016 z Macedonią. Podczas tego wygranego 5:1 spotkania oficjalnie zadebiutował w barwach kadry A, zmieniając w 77. minucie Koke.