Już za około dwa tygodnie ruszy długo wyczekiwana faza grupowa Ligi Mistrzów. Sprawdźcie swoją... ROZWIĄŻ QUIZ

Gerard Deulofeu

Biografia
Hiszpan bardzo szybko rozpoczął swoją karierę w La Masíi, gdzie trafił w 2003 roku, mając zaledwie 9 lat. Ważnym etapem w karierze młodego Hiszpana był turniej rozegrany w 2006 roku w Aronie. Drużyna FC Barcelony zwyciężyła, a Deulofeu został wybrany MVP zawodów. Wkrótce po tym wydarzeniu piłkarz zwerbowany przez Nike i znalazł się na celowniku wielu klubów, m.in. Chelsea, Liverpoolu oraz Arsenalu. W sezonie 2010/2011 trener rezerw Barcelony, Luis Enrique postanowił przetestować Deulofeu. 1 marca 2011 roku zadebiutował on w wygranym 4:1 spotkaniu z Córdoba CF. 3 sierpnia 2011 roku Deulofeu zadebiutował w pierwszej drużynie w towarzyskim meczu z Chivas de Guadalajara. Od sezonu 2011/12 stał się oficjalnie zawodnikiem Barcelony B. Hiszpan grał we wszystkich kategoriach wiekowych zarówno w drużynie FC Barcelony jak i reprezentacji Hiszpanii. Pierwszą bramkę dla FC Barcelony strzelił w sparingu z HSV, w 37 minucie. Została ona strzelona podczas meczu z okazji 125-lecia hamburskiego klubu.

10 lipca 2013 roku został wypożyczony do Evertonu. Natomiast latem 2014 wypożyczono go do Sevilli.