Co wiesz na temat poszczególnych piłkarzy Barcy i Realu? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie! ROZWIĄŻ QUIZ

José María Giménez

Biografia
Danubio

Urodzony w Toledo Gimenez profesjonalny debiut w barwach Danubio F.C. w urugwajskiej Primera Division zanotował 17 listopada 2012 roku (wówczas menedżerem był Juan Ramon Carrasco) przeciwko River Plate. Jose rozegrał pełne 90. minut, a Danubio przegrało 2:0.

Atletico Madryt

25 kwietnia 2013 roku potwierdzono, że Gimenez za milion euro stanie się zawodnikiem Atletico, a do reszty zespołu dołączy w pre-sezon 2013/14. 14 września Jose zaliczył debiut w wygranym 4:2 ligowym spotkaniu przeciwko Almerii.

Pierwsze gola w barwach Atletico, Gimenez zdobył 6 grudnia 2014 roku, otwierając wynik spotkania z Elche (2:0). Urugwajczyk ponownie trafił do siatki w styczniu 2015 roku, tym razem w pojedynku z Realem Madryt w Copa del Rey (2:0).

Statystyki rozgrywek
Lp. Rozgrywki Suma Wyjściowa jedenastka Zszedł w trakcie meczu Wszedł z ławki Minuty na boisku Zdobyte gole Asysty Żółte kartki Czerwone kartki po drugiej żółtej Bezpośrednie czerwone kartki