Twierdzisz, że znasz FC Barcelonę i jej historię od podstaw? Jeśli tak, sprawdź się w naszym... ROZWIĄŻ QUIZ
Biografia
Kariera klubowa

Urodzony w Sao Paulo Rafinha trafił do młodzieżowej drużyny FC Barcelony w wieku 13 lat. 8 stycznia 2011 roku zanotował pierwszy profesjonalny występ w drużynie B, zmieniając w 55. minucie Jonathana dos Santosa w przegranym 1:2 meczu w Segunda Division przeciwko Gironie.

W podstawowym składzie Barcy Rafinha zadebiutował 9 listopada 2011 roku, zmieniając Cesca Fabregasa w 75. minucie w meczu Copa del Rey przeciwko CE L'Hospitalet (1:0). Sezon w drużynie B zakończył z 35 rozegranymi spotkaniami, w których strzelił osiem goli. 27 czerwca 2013 roku podpisał nowy kontrakt, ważny do 2016 roku. Kilka tygodni później powędrował na wypożyczenie do Celty Vigo.

Po raz pierwszy w La Liga Brazylijczyk zagrał 19 sierpnia 2013 roku w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Espanyolem. 12 dni później strzelił pierwszą bramkę dla klubu z Galicji, zapewniając Celcie remis z Granadą 1:1. W tamtym sezonie Rafinha został wybrany najlepszym młodym graczem ligi, tuż przed Jese z Realu Madryt i Saulem Niguezem z Rayo Vallecano.

1 lipca 2014 roku wrócił do pierwszego zespołu FC Barcelony. Pierwszy raz w podstawowym składzie pod wodzą Luisa Enrique wystąpił 24 sierpnia, rozgrywając 60 minut w wygranym 3:0 meczu z Elche.

Reprezentacja

Rafinha grał dla reprezentacji Hiszpanii na szczeblu młodzieżowym, notując 14 występów w trzech różnych kategoriach wiekowych. W 2012 roku postanowił jednak reprezentować barwy Brazylii.

Statystyki rozgrywek
Lp. Rozgrywki Suma Wyjściowa jedenastka Zszedł w trakcie meczu Wszedł z ławki Minuty na boisku Zdobyte gole Asysty Żółte kartki Czerwone kartki po drugiej żółtej Bezpośrednie czerwone kartki