Sprawdź, ile wiesz o Atletico Madryt! ROZWIĄŻ QUIZ
Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Nabil El Zhar

Biografia

Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w juniorskim zespole OAC Alès. Następnie przeszedł do Nîmes Olympique, skąd trafił do AS Saint-Étienne. W październiku 2006 roku podpisał kontrakt z Liverpoolem[2]. W drużynie rezerw tego klubu zadebiutował 3 października w meczu z Newcastle United. Pierwszego gola zdobył natomiast 10 października w spotkaniu z Evertonem.

W pierwszym zespole zadebiutował 26 listopada 2006 roku, wchodząc z ławki rezerwowych w spotkaniu z Portsmouth. W sezonie 2006/2007 wystąpił jeszcze w dwóch spotkaniach.

Pierwszy raz od pierwszej minuty wystąpił w 31 października 2007 roku w meczu Pucharu Ligi z Cardiff City, w spotkaniu tym zdobył także bramkę. Na początku sezonu 2008/2009 El Zhar otrzymał koszulkę z numerem 31, wcześniej nosił numer 42.

Od wygranego 1:0 spotkania z Sunderlandem stał się podstawowym zawodnikiem Liverpoolu. 18 grudnia 2008 roku w meczu z Wigan Athletic zaliczył swoją pierwszą asystę. Przy stanie 2:1 dla przeciwnika El Zhar zmienił Andrea Dossenę i asystował przy wyrównującej bramce Alberta Riery. Mecz zakończył się zwycięstwem Liverpoolu 3:2. 27 lutego 2009 El Zhar po raz pierwszy wystąpił od pierwszej minuty w ligowym spotkaniu, kiedy to zagrał w meczu z Middlesbrough.

11 lipca 2009 roku przedłużył swój kontrakt z Liverpoolem do roku 2012. Dwa tygodnie później doznał kontuzji więzadeł kolanowych i nie zagra przez co najmniej trzy tygodnie.

31 sierpnia 2010 roku El Zhar został wypożyczony do greckiego PAOK-u Saloniki. 21 Sierpnia 2011 roku przeszedł do Levante UD.