Twierdzisz, że dużo wiesz o Leo Messim? Sprawdź swoją wiedzę o gwieździe FC Barcelony! ROZWIĄŻ QUIZ

Reprezentacje Cules12 @11.10.2017 | Przeczytano 584 razy

Źródło: twitter

W nocy z wtorku na środę piłkarze Barcelony wraz ze swoimi reprezentacjami walczyły o awans na przyszłoroczny mundial!

Brazylia 3-0 Chile

Brazylijczycy się nie zatrzymują! Mimo pewnego awansu do starcia z Chile podeszli oni na poważnie i pewnie ograli mistrzów Ameryki Południowej 3-0! Impuls dało im trafienie zawodnika Barcelony, Paulinho. W 55. minucie wykorzystał on błąd bramkarza i z kilku metrów trafił do siatki. Kolejne bramki padały po uderzeniach Jesusa, który ostatecznie zakończył mecz z dubletem. Paulinho rozegrał całe 90 minut!

Ekwador 1-3 Argentyna

Odbyło się bez sensacji! Postawiona pod ścianą Argentyna wywiązała się z obowiązku i pewnie pokonała na wyjeździe Ekwador. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 40 sekundzie wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty, aż do samego końca, należały jednak do Argentyny, która za sprawą trzech goli Leo Messiego wygrała i awansowała na przyszłoroczny mundial! Całe spotkanie w barwach Argentyny rozegrali Leo Messi i Javier Mascherano

Urugwaj 4-2 Boliwia

Formalności dopełnili także Urugwajczycy. Będący przed tym spotkaniem w niezłej sytuacji, pewnie pokonali reprezentację Boliwii 4-2! Udział w przekonującym zwycięstwie miał zawodnik Barcy, Luis Suarez. Napastnik na listę strzelców wpisał się dwukrotnie, rozegrał również pełne 90 minut. Kolejne bramki dla Urugwaju zdobyli Edison Cavani i Martin Caceres.

Francja 2-1 Białoruś

Pewni awansu na mundial są także Francuzi, którzy w ostatnim meczu eliminacji pokonali na własnym obiekcie Białoruś. Dzięki temu zwycięstwu wyprzedzili oni Szwecję. Bohaterami zwycięskich w tym meczu byli napastnicy. Zarówno Antonine Griezmann, jak i Olivier Giroud wpisali się na listę strzelców. Honorowe trafienie dla gości zdobył Saroka. Całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrali Samuel Umtiti i Luca Digne

Holandia 2-0 Szwecja

Holendrzy kolejną wielką imprezę obejrzą w telewizji. Do awansu nie wystarczyło im nawet dwubramkowe zwycięstwo nad Szwecją, z którą ostatecznie zrównali się punktami. Przewagą Szwedów był bilans bramkowy, ten mieli dużo lepszy od Holendrów, którzy by myśleć o awansie musieli wygrać aż 7:0! Dwa gole Arjena Robbena zatem na nic się nie zdały. Pełne 90 minut w bramce Holandii stał Jasper Cillessen.

Portugalia 2-0 Szwajcaria

Również w tym przypadku odbyło się bez większej niespodziani. Mistrzowie Europy bez większych problemów pokonali niepokonanych w tych eliminacjach piłkarzy Szwajcarii i to oni zameldują się na przyszłorocznych mistrzostwach. Ciekawostka jest, że porażka z Portugalią była pierwszą w tych kwalifikacjach Szwajcarii i mimo to będą oni grali w barażach. Awans wraz ze swoją reprezentacją wywalczyli Nelson Semedo i Andre Gomes. Pierwszy z nich rozegrał wczoraj całe 90 minut, zaś drugi na boisku pojawił się w 75. minucie.

Źródło: barca.pl