Sprawdź swoją wiedzę dotyczącą Neymara! ROZWIĄŻ QUIZ

Ter Stegen celuje w pobicie rekordu Claudio Bravo

Ciekawostki Silent @10.09.2017 | Przeczytano 1343 razy

Źródło: Goal.com

Niemiec chce osiągnąć 755 minut z czystym kontem, co udało się Chilijczykowi w sezonie 2014/2015.

FC Barcelonie udało się rozpocząć sezon najlepiej w historii, wygrywając 5-0 z Espanyolem w sobotę. Blaugrana po trzech kolejkach ma 9 punktów, 9 zdobytych goli i żadnego straconego.

Ostatni raz, kiedy udało się wejść w sezon w podobnym stylu, był pierwszy rok Luisa Enrique w roli trenera tj. 2014/2015. Wtedy po trzech kolejkach Barca miała komplet punktów, ale nie zdołała zdobyć tyle bramek co w obecnym sezonie.

Claudio Bravo, bo o jego rekordzie mowa, utrzymał w tamtym sezonie czyste konto przez 755 minut. Piłkarzem, który przerwał znakomitą passę Chilijczyka, był Cristiano Ronaldo podczas El Clasico. Bramkarz Barcy utrzymywał czyste konto aż do 9. kolejki, kiedy to Portugalczyk strzelił gola z rzutu karnego. Poprzedni rekord klubowy należał do Victora Valdesa i było to 686 minut.

Ter Stegen musi utrzymać czyste konto w meczach z Getafe, Eibarem, Gironą, Las Palmas i Atletico i przetrwać do 35. minuty w meczu z Malagą, aby pokonać Claudio Bravo.

Ligowy rekord należy do Abela Resino, który w latach 1990/1991 nie wpuścił gola przez 1275 minut.

Źródło: Sport

Tagi: Barca, Claudio Bravo, fc barcelona, FCB, La liga, Rekord, ter stegen