Twierdzisz, że dużo wiesz o Leo Messim? Sprawdź swoją wiedzę o gwieździe FC Barcelony! ROZWIĄŻ QUIZ

Atletico i Real w półfinale Ligi Mistrzów!

Liga Mistrzów SuperPatsonFCB @18.04.2017 | Przeczytano 530 razy

Źródło: Marca

Poznaliśmy pierwszych półfinalistów tej edycji Champions League.

We wtorkowy wieczór poznaliśmy dwóch pierwszych półfinalistów tej edycji Ligi Mistrzów. Zaliczki z pierwszego spotkania obroniły stołeczne drużyny z Hiszpanii.

Niespodzianki kibice nie doczekali się na King Power Stadium. Mistrz Anglii zrobił wszystko co w swojej mocy, by wyeliminować Atletico, jednak już w 26. minucie cała rywalizacja była praktycznie rozstrzygnięta. Wtedy to Schmeichela zaskoczył Saul, a Leicester do awansu potrzebowało trzech bramek. Ostatecznie zdobyli tylko jedną - w 61. minucie do siatki trafił Vardy. Bardzo udany sezon w Europie dla podopiecznych najpierw Ranierego, a później Shakespeare'a. Warto bowiem przypomnieć, że dla Lisów był to absolutny debiut w Lidze Mistrzów. Patrząc na obecną dyspozycję tej drużyny trudno jednak przypuszczać, by szybko wrócili na salony.

Znacznie ciekawiej było w drugim meczu ćwierćfinałowym. Bayern Monachium stanął na wysokości zadania i znacznie zagroził obrońcy trofeum. Pierwszy gol w tym meczu padł na początku drugiej połowy - rzut karny na bramkę zamienił Robert Lewandowski. To co najlepsze wydarzyło się jednak w ostatnim kwadransie. Najpierw wyrównał Ronaldo, a dwie minuty później futbolówkę do własnej bramki wpakował Ramos. W końcówce czerwoną kartką ukarany został jednak Vidal, co znacznie utrudniło zadanie mistrzom Niemiec. Ostatecznie w dogrywce trafiał już tylko podopieczni Zinedine'a Zidane'a: Cristiano Ronaldo (dwukrotnie) oraz Marco Asensio i Real Madryt zameldował się w półfinale rozgrywek. Sam mecz - jeden z lepszych, o ile nie najlepszy, w tej edycji Champions League.

Leicester City - Atletico Madryt 1:1 (Vardy 61' --- Saul 26'. Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Atletico Madryt

Real Madryt - Bayern Monachium 4:2 (Ronaldo 76', 105', 110', Asensio 112' --- Lewandowski [kar.] 53', Ramos [sam.] 78'). Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Real Madryt

Źródło: Barca.pl

Tagi: Atletico Madryt, Barca, Bayern Monachium, fc barcelona, FCB, Leicester City, Liga Mistrzów, Real Madryt