Twierdzisz, że dużo wiesz o Leo Messim? Sprawdź swoją wiedzę o gwieździe FC Barcelony! ROZWIĄŻ QUIZ

Postawa Emery'ego przyczyną odpadnięcia PSG?

Doniesienia SuperPatsonFCB @10.03.2017 | Przeczytano 630 razy

Źródło: Mundo Deportivo

L'Equipe ujawniło sposób, w jaki Unai Emery zwracał się do swoich piłkarzy przed, w trakcie i po spotkaniu z PSG.

8 marca 2017 roku na zawsze zapisze się na kartach historii piłki nożnej. Barcelona w ostatniej minucie meczu zdobyła decydującą bramkę ostatecznie wygrywając 6:1 i eliminując z rozgrywek PSG, pomimo tego, że Francuzi w pierwszym meczu wygrali 4:0.

Jak dowiedział się francuski dziennik L'EquipeUnai Emery aż do końcowego gwizdka sprawiał wrażenie spokojnego. Źródłem takich rewelacji miał być jeden z członków drużyny mistrza Francji (nie jest powiedziane, czy chodzi o piłkarza czy też kogoś ze sztabu).

Pokażcie, że pierwszy mecz nie był dziełem przypadku! Możemy zagrać jak najlepsza drużyna Europy!

Takie słowa miały paść z ust Emery'ego przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Do przerwy było jednak 2:0 dla Katalończyków, a w sercach wszystkich kibiców tliła się nadzieja na zdobycie kolejnych dwóch bramek i doprowadzenia do dogrywki. Wtedy Hiszpan w przerwie miał wypowiedzieć słowa, które zirytowały niektórych zawodników.

Słuchajcie mnie! Chociaż w mojej karierze nie grałem na wyższym szczeblu niż Segunda División, mam więcej doświadczenia niż wy. Dlatego macie się mnie słuchać!

Właśnie w nich wielu dopatruje się fatalnej postawy Paryżan w końcówce meczu. Źródło L'Equipe podało, że przed odwołaniem się do swojego doświadczenia, Emery ostrzegł zawodników, że Katalończycy mogą strzelić cztery bramki, tak jak oni zrobili to na Parc des Princes

Ostatecznego rozstrzygnięcia rywalizacji nie trzeba nikomu przypominać. Barcelona wygrała 6:1 i awansowała do ćwierćfinału. Po spotkaniu pojawiało się wiele głosów mówiących o zwolnieniu trenera, jednak najprawdopodobniej Hiszpan zostanie w Paryżu do końca sezonu i powalczy o zdobycie mistrzostwa, co wcale nie musi być, jak w ostatnich latach, takie oczywiste.

Źródło: Mundo Deportivo, L'Equipe