Twierdzisz, że dużo wiesz o Leo Messim? Sprawdź swoją wiedzę o gwieździe FC Barcelony! ROZWIĄŻ QUIZ

Bayern i Real pierwszymi ćwierćfinalistami Ligi Mistrzów

Liga Mistrzów SuperPatsonFCB @07.03.2017 | Przeczytano 123 razy

Źródło: La Stampa

W pierwszych spotkaniach rewanżowych padły... takie same wyniki jak w pierwszych meczach pomiędzy danymi zespołami.

Dzisiaj o 20:45 odbyły się pierwsze rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Nie doczekaliśmy się niespodzianek - zarówno Bayern Monachium, jak i Real Madryt dopełniły formalności i awansowały do ćwierćfinału.

Szanse Arsenalu na odwrócenie losów rywalizacji były niskie już przed rozpoczęciem meczu. Kanonierzy po pierwszej połowie prowadzili jednak 1:0 po trafieniu, swoją drogą bardzo ładnym, Theo Walcotta. Druga połowa przyniosła już jednak koncert gry Bawarczyków - najpierw z rzutu karnego trafił Robert Lewandowski, później po błędzie defensywy bramkę zdobył Robben, a Davida Ospinę pokonywali jeszcze Douglas Costa oraz Arturo Vidal (dwukrotnie). Tym samym drużyna z Londynu po raz siódmy z rzędu odpada z rozgrywek na poziomie 1/8 finału, tym razem w dwumeczu tracąc aż 10 bramek.

Dużo większe emocje, przynajmniej w pierwszej połowie, były w Neapolu. Gospodarze po pierwszych czterdziestu pięciu minutach prowadzili 1:0 po bramce Mertensa, a gra podopiecznych Maurizio Sarriego mogła dawać nadzieje na wyeliminowanie Los Blancos. W drugiej połowie dały jednak znać o sobie stałe fragmenty gry - piłkarze Zidane'a w niewielkim odstępie czasowym zdobyli dwie bramki, a w doliczonym czasie Włochów dobił Morata.

Arsenal - Bayern 1:5 (2:10) - Walcott 20' --- Lewandowski [kar.] 55', Robben 68', Costa 78', Vidal 80', 85'

SSC Napoli - Real Madryt 1:3 (2:6) Mertens 24' --- Ramos 51', Mertens [sam.] 57', Morata 90+1'

Źródło: Tekst własny

Tagi: arsenal, Bayern Monachium, Liga Mistrzów, Real Madryt, SSC Napoli