Twierdzisz, że znasz FC Barcelonę i jej historię od podstaw? Jeśli tak, sprawdź się w naszym... ROZWIĄŻ QUIZ

FC BARCELONA - UD LAS PALMAS

14.01.2017, godzina 16:15 miejsce: Camp Nou, sędzia spotkania: Mallenco A., widzów: 81244

Źródło: laliga.es

W drugim sobotnim spotkaniu 18. kolejki LaLiga, FC Barcelona bez większych problemów rozprawiła się z ekipą z Wysp Kanaryjskich, wygrywając aż 5:0.

Po ostatnim remisie z Villarreal podopieczni Luisa Enrique nie mieli innego wyjścia, jak tylko pokonać gości z Wysp Kanaryjskich i przynajmniej do jutra zmniejszyć stratę do liderującego Realu Madryt. Zawodnicy Quique Setiena z kolei mieli za sobą zwycięstwo nad Sportingiem Gijon, jednak w starciu na Camp Nou nikt nie dawał im większych szans.

Luis Enrique od pierwszych minut desygnował do gry między innymi Aleixa Vidala, Ardę Turana czy Andre Gomesa i właśnie ten ostatni był bohaterem akcji z 14. minuty. Portugalczyk z prawej strony pola karnego dograł do Luisa Suarez, a ten pewnym strzałem pokonał Javiego Varasa.

1:0 Suarez (14')

Po wyjściu na prowadzenie Katalończycy nie zwalniali tempa. Dobre okazje do podwyższenia rezultatu mieli Andre Gomes, Arda Turan, Rafinha czy Luis Suarez, ale ewidentnie skuteczność nie była najmocniejszą stroną gospodarzy podczas pierwszej połowy.

W samej końcówce dwie świetne okazje do wpisania się na listę strzelców miał Leo Messi. Najpierw Argentyńczyk po fatalnym błędzie Aythamiego Artilesa nie zdołał pokonać Javiego Varasa w sytuacji sam na sam, a chwilę później bramkarz Las Palmas w świetny sposób wybronił jego uderzenie z rzutu wolnego.

Po przerwie Varas jednak nie miał już tyle szczęścia i co chwilę musiał wyciągać piłkę z siatki. Od 52. do 59. minuty Katalończycy trzykrotnie pokonali golkipera gości - najpierw dokonał tego Leo Messi, dobijając odbitą przez niego piłkę, później po asyście Rafinhi drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Luis Suarez, a na dokładkę swoje trafienie zanotował także Arda Turan.

2:0 Messi (52')

3:0 Suarez (57')

4:0 Turan (59')

W kolejnych minutach mistrzowie Hiszpanii nieco spuścili z tonu, co jednak nie oznaczało, że nie naciskali. W miejsce Luisa Suareza na murawie pojawił się Paco Alcacer i to właśnie były napastnik Valencii zanotował asystę w 80. minucie, kiedy idealnie obsłużył mającego wiele do udowodnienia Aleixa Vidala.

5:0 Vidal (80')

Pięć strzelonych goli w zupełności wystarczyło Katalończykom do zadowolenia się takim wynikiem i ostatecznie Barca rozbiła ekipę z Wysp Kanaryjskich 5:0.

Źródło: Własne

Tagi: Aleix Vidal, Arda Turan, fc barcelona, laliga, Leo Messi, Luis Suarez, relacja, UD Las Palmas