Sprawdź, ile wiesz o Atletico Madryt! ROZWIĄŻ QUIZ
Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Porażka koszykarzy w meczu na szczycie

Koszykówka adriano1998 @24.01.2016 | Przeczytano 536 razy

W 17 kolejce hiszpańskiej ligi ACB doszło do spotkania dwóch pierwszych zespołów w tabeli, FC Barcelony Lassy z Valencią. Lepsi okazali się goście z Andaluzji (94:91).

Spotkanie rozgrywane w katalońskiej hali Palau Blaugrana było bardzo zacięte i rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce. Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz od prowadzenia 7:2, lecz w miarę upływu czasu Valencia zniwelowała tę przewagę i po pierwszej kwarcie prowadziła 23:21. Druga kwarta dzisiejszego spotkania była najlepszą w wykonaniu koszykarzy FC Barcelony i zakończyła się triumfem Katalończyków 22:12.

Trzecia kwarta była całkowitym przeciwieństwem poprzedniej odsłony. Valencia, która rozpoczynając trzecią część pojedynku przegrywała 37:43 wyszła na prowadzenie 57:56. Ostatnia kwarta była wyrównana,choć trzeba przyznać, że przyjezdni z Andaluzji kontrolowali jej przebieg przez większą część, jednak w końcówce podopieczni Xaviera Pascuala doprowadzili do remisu 82:82. A trzeba powiedzieć, że w trakcie czwartej odsłony przegrywali już 60:67, a także 74:79. W dogrywce lepsi okazali się koszykarze Valencii, wygrywając 12:9, a całe spotkanie 94:91.

Po tym spotkaniu pozycję lidera zajmują dzisiejsi rywale Barcelony Lassy, zaś Duma Katalonii znajduje się na 2 miejscu.

FC Barcelona Lassa: Doellman (17 punktów), Satoransky (17),  Oleson (2), Perperoglou (2), Tomic (8) - Ribas (9), Lawal (12), Abrines (15), Vezenkov (3), Samuels (6)

Źródło: fcbarcelona.com