Uważasz, że pamiętasz wszystkie wydarzenia związane z FC Barceloną, które miały miejsce w 2015... ROZWIĄŻ QUIZ
Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Barça wygrywa w Klasyku!

Koszykówka Łanczkowski @03.04.2015 | Przeczytano 743 razy

Źródło: fcbarcelona.com

Koszykarska FC Barcelona pokonała na własnej hali Real Madryt 85-80 i tym samym są ex aequo z Królewskimi na pierwszym miejscu w tabeli. W meczu brał udział Maciej Lampe.

Barca musiała pokonać Real Madryt 25 punktami aby móc cieszyć się samotnym liderowaniem, tak się jednak nie stało, ale mecz został wygrany. Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem i hala została wypełniona po brzegi, tworząc niesamowitą mozaikę na początku spotkania.

Od pocztątku mecz był wyrównany, mieliśmy wynik 7-7. Na koniec pierwszej kwarty to gracze Blaugrany przegrywali 25-17 i musieli odrabiać straty do Królewskich. W drugiej połowie kapitalną grę rozgrywał nasz rodak - Maciej Lampe, który w znaczący sposób przyczyniał się do obrony. W szeregach rywali bardzo skuteczny był Sergio Rodriguez i Real utrzymał prowadzenie 34-28.

Xavi Pascual przeprowadził 3 zmiany taktycznie i mieliśmy tego efekty, Katalończyc przejeli iniocjatywę i prowadzili 41-38, by potem remisować 42-42. W drugiej połowie to gospodarze wiedli prym i pewnie ogrywali Królewskich. W ostatnich minutach Duma Katalonii wygrała wojnę nerwów, tym samym wygrywając 85-80.

FC Barcelona 85 - 80 Real Madryt

FC Barcelona: Satoransky (5), Navarro (6), Thomas (7) Nachbar (6) i Tomic (8) -starting pięcio- Hezonja (15), Huertas Abrines (5) Oleson (12) Pleiss (9) i Lampe (12).

R. Madryt: Llull (8), Carroll (4), Fernández (20), Reyes (8) i Ayon (10) -starting pięcio-, Rzeki, Nocioni (8), Mačiulis (1), Rodriguez (17), Bourossis i Slaughter (4).