Uważasz, że pamiętasz wszystkie wydarzenia związane z FC Barceloną, które miały miejsce w 2015... ROZWIĄŻ QUIZ
Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Superpuchar nie dla Barcy

Koszykówka Cezary Kawecki @28.09.2014 | Przeczytano 698 razy

Źródło: fcbarcelona.com

Koszykarska drużyna FC Barcelony przegrała z Realem Madryt 99:78 w Superpucharze Hiszpanii. Ekipa z Madrytu była bardzo skuteczna, wykorzystując aż 13 'trójek'.

FC Barcelona Basket nie była w stanie wygrać swojego pierwszego trofeum w tym sezonie, przegrywając 99:78 z Realem Madryt w Superpucharze Hiszpanii, mimo prowadzenia po pierwszej kwarcie. Barca próbowała wszelkich sposobów, aby odnieść zwycięstwo, jednak się nie udało, mimo świetnej gry Tomica, który zdobył 17 punktów.

Real znalazł rytm

Pierwsze dziesięć minut finału należało do Sergio Llulla. Rozgrywający rozpoczął punktowanie od samego początku i zakończył pierwszą kwartę z 15 oczkami, o jednym więcej niż cały zespół Barcelony. Drużyna Pascuala była nieskuteczna i zapłaciła za to wysoką cenę. Wyróżniał się jedynie Tomić, który zdobył pierwsze osiem punktów zespołu, a przy wyniku 19:8 w 7. minucie trener Barçy poprosił o czas. Real grał bardzo skutecznie, a Barça nie była w stanie odpowiedzieć. Pierwsze dziesięć minut było bolesne, 29:14.

Czas na reakcję

Barca próbowała wrócić do gry, grając agresywniej w obronie, stosując większy pressing i angażując większą liczbę graczy w ataku. Sam Tomić nie wystarczył i na szczęście dwie trójki Deshauna Thomasa i punkty Macieja Lampe dawały jeszcze nadzieję (32:24, 13. min.). Real był w dobrym rytmie, ale poprawa gry przybliżyła Barçę do rywala, 40:36, po punktach Olesona i Doellmana. Jednak w mgnieniu oka Real zaliczył run 7:0, który zatrzymał Katalończyków. Do przerwy było dziesięć punktów różnicy, 49:39.

Ostatnia próba

Była jeszcze nadzieja, że drużyna rozegra doskonałą czwartą kwartę. Ale kiedy to nie jest twój dzień, kiedy rzeczy nie idą po twojej myśli, jak oczekuje się tego od początku, to trudno jest zmienić dynamikę gry. Wymiana ciosów była na korzyść Realu, który cały czas miał dziesięć lub więcej punktów przewagi (85:69, 32. min.). Dzięki świetnej skuteczności w rzutach za trzy punkty Królewscy osiągnęli dziewiętnaście punktów przewagi (96:77), a ostateczny wynik na korzyść zespołu Pablo Laso brzmiał 99:78.

Real Madryt vs. FC Barcelona Basket 99:78

RM: Llull (21), Rudy (17), Carroll (4), Ayón (8), Mejri (0) – wyjściowa piątka -; Rivers (11), Nocioni (7), Campazzo (3), Maciulis (0), Reyes (7), Rodriguez (6), Bourousis (17).

FCB: Satoransky (5), Abrines (8), Oleson (8), Doellman (4), Tomic (17) – wyjściowa piątka -; Huertas (8), Navarro (7), Pleiss (4), Thomas (9), Lampe (8), Nachbar (0).